Ukazały się

Podręcznik przetrwania dla sił specjalnych

9 Kwi , 2015  

Umiejętności przetrwania są podstawą szkolenia jednostek elitarnych. Bezcelowym byłoby przetrwać starcie z nieprzyjacielem, żeby zginąć w wyniku trudnych warunków klimatycznych. Żołnierze sił specjalnych na całym świecie przechodzą szkolenie z zakresu podstawowych zasad przetrwania, poczynając od nastawienia psychicznego, a kończąc na sposobach rozpalania ognia i budowy schronienia.

Książka wprowadza w tajniki postępowania, zapoznaje z technikami i regułami przetrwania. Każdy z nas któregoś dnia, zupełnie niespodziewanie może znaleźć się w sytuacji, w której ich znajomość i umiejętność wprowadzenia w życie mogą zadecydować o tym czy przeżyje, czy zginie.

Z książką będę miał pewien problem – autorem jest Chris McNab. Nie wiem, czy to pseudonim celowo przyjęty w celu zwiększenia sprzedaży tej książki, czy przypadkowa zbieżność (wierzymy jeszcze w takie rzeczy, jak przypadkowa zbieżność?). Przypomnę tylko, że Andy McNab (pseudonim) był żołnierzem SAS biorącym udział w działaniach na terenie Iraku w 1991 roku. Patrol pod jego dowództwem „Bravo-Two-Zero” został wykryty przez Irakijczyków, a komandosi musieli ewakuować się pieszo na terytorium Syrii (trzech z ośmiu z nich zginęło). Napisał książkę pod tym samym tytułem, jak kryptonim jego patrolu, na bazie której nakręcono film pod tym samym tytułem.

Autor: Chris McNab

EAN 9788311125223

Wydawca: Bellona

Podrecznik przetrwaniaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *